Христијан Узунов – Dream Team студент на Академијата за графички дизајн

Запознајте го Христијан Узунов – Dream Team студент на Академијата за графички дизајн за месец април 2022.

 

Име и презиме: Христијан Узунов

По професија: Студент

Академија: Академија за Графички Дизајн

Зошто баш графички дизајн: Отсекогаш сум сакал да создавам нови работи и со оваа Академија можам да ги направам сите тие идеи реалност.

Што те мотивира постојано да учиш: Учењето нови работи и добивање повеќе искуство.

Најинтересната работа што ја имаш научено на Академијата: Секоја идеја има потенцијал да биде добра.

Омилен модул и зошто: After Effects затоа што секогаш бев фасциниран од анимацијата.

Кој инструктор ти остави најголем впечаток: Александар Нофитоски

За 5 години сакам да бидам: In my own place.

Хоби: Гејмање и готвење.

Омилена книга: Six of Crows

Омилен цитат: „Why wait for tomorrow if you can do it today.“

 

Уписите за следната група на Академијата за графички дизајн се во тек! Интересот е преголем и бројот на места – ограничен, затоа резервирај го твоето навреме!

Закажи средба со нашиот student success manager за повеќе насоки и детали за програмата!

Аплицирањето за ваучер заврши!